Doğduğu şehir olan Elazığ’da ilk, orta, lise eğitimini bitirdikten sonra Ankara’da Hukuk tahsilini Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamlamış olup Hukukçu, Danışman olarak Ceza Hukuku alanında çalışmaktadır.

Türkiye’nin ilk arabuluculuk merkezlerinden birisi olan ve arabuluculuk makamının gelişmesinde katkıları bulunan Çankaya Arabuluculuk ve Alternatif Uyuşmazlık Çözüm Yöntemleri Merkezi’nin (ÇAM) Danışman ve ortaklarındandır.

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu’nun Danışmanlığını 2014-2021 yılları arasında yapmıştır.

Türk Sanayici ve İş Adamları Vakfı (TÜSİAV) Platformlar Koordinatörlüğü ve Hukuk Platformu Başkanlığını yürütmektedir.

Tüm Bürokratlar ve İş İnsanları Konfederasyonu (TÜMBİKON) Yüksek İstişare Kurulu Üyesi ve Hukuk Komisyonu Başkanlığını yürütmektedir.

Sanayiciler İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu (SANKON) Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir.

Türkiye Sağlık Vakfı (TSV) Danışma Kurulu Başkanı ve Hukuk Komisyonu Üyesidir.

Uuslararası Akademik Eğitim ve Sağlık Vakfı (ULAKEV) Yönetim Kurulu Üyesidir.

Dijital Kalkınma Derneği (DİJİKAD) YKÜ ve Genel Sekreterliği görevini sürdürmektedir.

2002-2007 yılları arasında Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkanı Mehmet Kemal Ağar Döneminde Danışmanlık, Gençlik Kolları GİK Üyeliği ve Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmuştur.

2009-2011 yılları arasında Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Av. Hüsamettin Cindoruk Döneminde Yüksek Haysiyet Divanı Üyesi, Başkan Yardımcılığı olarak görev yapmıştır.

Doğru Yol Partisi (DYP) Siyaset Akademisi’ne katılarak Genel Sekreter Prof. Dr. Kamil TURAN tarafından sertifikasını almıştır. Bahçeşehir Üniversitesi (BAÜ) Hükümet Liderlik Okulu (HLO) Başkanı Doç. Dr. Burak KÜNTAY tarafından HLO 3. Dönem Sertifikasını Siyaset Duayeni olan Devlet Adamı 9. Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel’in elinden almıştır. Ankara Barosu Yasa İzleme Enstitüsü ve Ceza Hukuku Enstitüsü bünyesinde alınan eğitim ve seminerlere katılarak Katılım Belgesi ve Sertifikalarını almıştır. Türkiye Barolar Birliği Eğitim Merkezinin verdiği seminerlere katılarak da eğitimlerini tamamlayarak Sertifika ve Katılım Belgelerini almıştır.

Sosyal yönü ile de öne çıkan ve tam bir Elazığ sevdalısı olan Celalettin Solmaz, Sivil Toplum Kuruluşlarında aktif olarak görev almaktadır:

  • Ankara Elazığ Kültür ve Tanıtma Vakfı Üyesi,
  • Ankara Elazığ Kültür Derneği Üyesi,
  • Başkent Üniversitesi Mezunlar Derneği (BAŞMED) Üyesi,
  • Gazi Üniversitesi Mezunlar Derneği (GÜMED) Eğitim ve Hukuk Komisyonu Üyesi,
  • Ankara Üniversitesi Akıllı Sistemler ve Teknolojiler Uygulama ve Araştırma Merkezi (ASTAM) Danışma Kurulu Üyesi,
  • Üniversite-İş Dünyası İşbirliği Platformu (ÜNİDİP) Üyesi,
  • Ankara Sivil Toplum Kuruluşları Platformu (ASTOP) Danışma Kurulu Başkanı,
  • Ankara Kent Konseyi Üyesi

Toplumu bilgilendirmeye ve bilinçlendirmeye yönelik faaliyetler kapsamında, TÜSİAV Yönetim Kurulu Başkanı Veli Sarıtoprak ve Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş'in önderliğinde, işbirliği içerisinde; İş Dünyasının Geleceği Yaratıcılık, İnovasyon, Marka ve Patent Paneli (2018), Vakıflar Hukuku Paneli (2019), Arabuluculuğun Güncel Sorunları ve Geleceği (2020) etkinliklerinin gerçekleşmesini sağlamıştır.

İngilizce bilmektedir.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et